Zobacz film

DANE
Z OPAKOWAŃ

Pełna analiza opakowań produktów przemieszczających się na taśmie transportującej

Dostarczamy system wizyjny dla automatyki przemysłowej możliwy do zamontowania w klasycznych przenośnikach taśmowych. Przy pomocy zainstalowanego systemu 5 kamer, algorytm odczytuje treść wybranych napisów - takich jak numery seryjne, daty ważności oraz kody paskowe. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego oświetlenia umieszczonego w 3 oddzielnych komorach, możliwe jest dokładne rozpoznanie zarówno tradycyjnych napisów drukowanych laserowo i igłowo, jak również napisów wytłoczonych, nierzadko trudnych do odczytania gołym okiem. Identyfikacja napisów realizowana jest za pomocą grupy nowoczesnych algorytmów wizji komputerowej i uczenia głębokiego, wykonywanych na zintegrowanej jednostce obliczeniowej. Możliwe jest również przesyłanie odczytanych z pudełek informacji do systemów informatycznych klienta.

Podstawowe dane:
  • system specjalistycznego oświetlenia oraz 5 kamer skanujących zawartość ścian produktu
  • kompletna analiza pojedynczego pudełka w ciągu 5 sekund
  • przepustowość 17 000 pudełek na dobę
  • dopuszczalna szybkość przenośnika 0.8 m/s
  • możliwość odczytu druku laserowego, igłowego oraz wytłoczonego
  • dokładność pełnego odczytu powyżej 85%
  • dokładność weryfikacji odczytu powyżej 95%
  • dokładność odczytu kodów paskowych powyżej 99%
  • możliwość integracji z systemami informatycznymi klienta

Jedno urządzenie wyręcza 18 osób

Wprowadzenie do systemu ERP numeru seryjnego, daty ważności i kodu paskowego zajmuje człowiekowi około 30 sekund. Nasz system potrzebuje tylko 5 sekund, a do tego pracuje całą dobę, przetwarzając dziennie ponad 17 tysięcy produktów.

picture

System kamer i oświetlenia dla znakomitej dokładności odczytu

System dedykowanego oświetlenia oraz 5 kamer przemysłowych skanuje każdą ze ścian produktu w czasie gdy ten przejeżdża przez urządzenie, wykonując fotografie w wysokiej rozdzielczości.

picture

Odczyt napisów drukowanych i wytłoczonych

Algorytmy odczytu przygotowane są na każdy rodzaj czcionki, wliczając w to oszczędny druk igłowy oraz napisy wytłoczone, które gołym okiem widoczne są tylko przy odpowiednim oświetleniu.

picture

Nowoczesne algorytmy analizy obrazu

Rozwiązanie korzysta z najnowszych zdobyczy uczenia maszynowego i wizji komputerowej, rewolucjonizujących obecnie dziedzinę optycznego rozpoznawania znaków (OCR).

picture

[...] Firma AI Factory dostarczyła rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które z sukcesem adresowało realny problem. Wszystkie wymagania zostały spełnione, a całość zrealizowana na czas [...]

Rafał Szydłowski

Departament Centralny Logistyki Magazynowej logo_neuca sheet

[...] Zastosowanie zwinnej metodyki zarządzania projektem narzuciło regularne spotkania, odbywające się co dwa tygodnie. Takie rozwiązanie, w połączeniu z otwartością i elastycznością firmy AI Factory okazało się zdecydowanym sukcesem – kontakt przebiegał nadzwyczaj sprawnie, a wszelkie sugestie i poprawki były wprowadzane na bieżąco. [...]

Paulina Małecka

Senior Trade Marketing Manager logo_bayer sheet

SIEDZIBA FIRMY:
AI FACTORY SP. Z O.O.
KIETURAKISA 10/15
81-742 GDAŃSK
TEL: +48 508 206 348

DANE DO FAKTURY:
AI FACTORY SP. Z O.O.
PLAC KASZUBSKI 8/311
81-350 GDYNIA
NIP: 5862322419